Záznam z Otvoreného stretnutia spoločenstva Modlitby za kňazov 9. januára v Šaštíne. Eduard Heger zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina hovorí na tému - Sebadisciplína.

V relácii televízie LUX Doma je doma, ktorú vysielala 24.9.2013, sa hovorilo o spoločenstve Modlitby za kňazov, ako aj o 40 dňovej reťazi pôstu a modlitieb za kňazov. Hosťami relácie boli don Marek Michalenko, direktor šaštínskych saleziánov, Samuel Brečka, vedúci spoločenstva MZK (aj so svojou rodinou) a Tomáš Kudoláni, vedúci kapely MZK band. Reláciu si môžete pozrieť tu: Doma je doma 529

V piatok 14. júna 2013 bola opäť po roku hosťom nášho Otvoreného stretnutia v šaštínskej bazilike Kateřina Lachmanová. Využili sme jej prítomnosť medzi nami a opýtali sa, prečo je podľa nej dobré a potrebné modliť sa za kňazov. 

 

8. júna 2013 sme slúžili na hodovej slávnosti vo farnosti Sološnica, kde sme boli pozvaní otcom Jaroslavom Máčovským.

 

Včera v poludňajších hodinách náhle zomrel vo veku nedožitých 44 rokov brat Milan Karas, kapucín pôsobiaci v kláštore Pezinok. Sv. omša a rozlúčka s ním bude v pondelok 6.mája o 13:00 hodine v Kapucínskom kostole v Pezinku.

 

Hosťom v programe spoločenstva MZK, ktorý bol súčasťou Národnej púte v Šaštíne 14. septembra 2012, bol diakon Peter Vician OFM Cap. Pre tých, ktorí nemohli byť v tom čase v bazilike Sedembolestnej Panny Márie ponúkame jeho svedectvo:

Strana 1 z 2