Svätý Otec František nás opakovane prosí, aby sme sa za neho modlili. Naše modlitby veľmi potrebuje a nielen on. Potrebujú ich aj mnohí chorí, či starí kňazi, duše zomrelých kňazov... napríklad otca biskupa Dominika Hrušovského, či francúzskeho kňaza Jacquesa Hamela. Ale aj kňazi unavení a zranení. Kňazi misionári, alebo chlapci ktorých nebeský Otec volá do kňazstva, aby mali odvahu urobiť rozhodnutie a nasledovať Ho. Modlitbu a našu duchovnú podporu potrebujú aj mnohí ďalší kňazi.

Preto vás priatelia opäť po roku pozývame zapojiť sa do 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov, ktorá začína na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda 15. septembra. Tiež pozývame aj na Púť za kňazov, ktorá bude v sobotu 8. októbra 2016 v Národnej bazilike v Šaštíne.

Program púte a ďalšie informácie o týchto dvoch akciách nájdete na www.postaputzaknazov.sk

Súčasťou programu Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii bude v piatok 11. septembra opäť aj čas obetovaný za kňazov. Na pozvanie spoločenstva Modlitby za kňazov príde do Šaštína vicepostulátor procesu blahorečenia dona Titusa Zemana, v Ríme pôsobiaci, don Jozef Slivoň.

Stiahnite si plagát Pôstu a Púte do farnosti, či spoločenstva a tiež tabuľku pre zapisovanie na konkrétne dni.

NA STIAHNUTIE

Dnes, piatok 13. marca, bude Otvorené stretnutie spoločenstva MZK v Národnej bazilike v Šaštíne. Po svätej omši, ktorá začína o 18:00 hodine bude v Zimnej kaplnke (pri sakristii) nasledovať adorácia za kňazov. Hrať a spievať bude kapela MZK band a o kňazstve očami svätého J.M.Vianneya bude hovoriť vedúci spoločenstva Samuel Brečka. Pozývame všetkých, ktorí si uvedomujú potrebu modliť sa za kňazov.

Piatkové Otvorené stretnutie spoločenstva MZK v Národnej bazilike v Šaštíne (v "Zimnej kaplnke"), bude na tému ODPUSTENIE. Slovo k téme bude mať Roman Kňažko. Hrať počas adorácie bude kapela MZK band (Tomáš Kudoláni). Začíname sv. omšou o 18:00 hod. Po stretnutí bude agapé. Ženy, resp. dievčatá - môžete prispieť svojou šikovnosťou :) Pre rodiny s deťmi bude k dispozícii detská služba.

V piatok 9. januára začíname nový rok Otvorených stretnutí spoločenstva MZK v Šaštíne. Opäť sa stretávame o 18:00 hod. v Národnej Svätyni na svätej omši. Pokračovať budeme moderovanou adoráciou v menšej a teda aj teplejšej Zimnej kaplnke. Po nej dostane priestor hosť Edo Heger zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina a hovoriť bude na tému: Sebadisciplína. Koho sa takáto téma nedotýka prísť nemusí... :-)

Dnes - 12. decembra - bude presne 5 rokov, čo sme v Šaštíne zorganizovali prvé Otvorené stretnutie spoločenstva MZK. Príďte si s nami a s priateľmi zo spoločenstva Lachaj Roi (Hlohovec) pripomenúť a poďakovať sa Bohu za spoločný čas. Ako hosť príde aj páter Leopold Jaroslav Jablonský OFM, ktorý so spoločenstvom LR organizuje raz za mesiac v Beckove Modlitby za uzdravenie. Hovoriť bude na tému Sloboda a vášeň.

Spoločenstvo Modlitby za kňazov aj tento rok pozýva všetkých, ktorým nie sú ľahostajní starí a chorí kňazi, aby pre nich v čase adventu vykonali akýkoľvek skutok lásky, ktorým by im urobili radosť. Advent je čas očakávania Pána, čas prípravy na Jeho príchod a práve títo kňazi, vyčerpaní svojou dlhoročnou pastoračnou službou potrebujú, aby sme im povzbudením, konkrétnym skutkom lásky pomohli prekonať samotu, či súženia spôsobené chorobou. Spoločenstvo MZK navrhuje týchto kňazov povzbudiť napríklad návštevou v domovoch pre starých a chorých kňazov, v rodičovských domoch, na farách, alebo kdekoľvek kde v súčasnosti bývajú. Odporúčame túto návštevu vykonať po dohode a konzultácii o vhodnosti takejto návštevy s opatrovateľom chorého, resp. starého kňaza, alebo s miestnym správcom farnosti.

Fotky z prvej Púte za kňazov, ktorá sa uskutočnila 25.10.2014 v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie. Autorkou fotografií je Ľudmila Machová.