Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra 2017 začne aj tento rok 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Pridať sa môže každý. Na webovej stránke www.postaputzaknazov.sk sú všetky potrebné informácie (dá sa prekliknúť aj z tohto portálu - kolonka je na lište). Akcia potrvá do 24. októbra. Vrámci nej bude Púť za kňazov v Šaštíne - 14. októbra. Hlavným celebrantom na púti bude nitriansky biskup Viliam Judák, špeciálnym hosťom don Jozef Slivoň - vicepostulátor procesu blahorečenia Titusa Zemana. K pútnikom sa prihovorí svojou prednáškou. Prinesie zároveň relikviu blahoslaveného Titusa Zemana - patróna duchovných povolaní.

Svätý Otec František nás opakovane prosí, aby sme sa za neho modlili. Naše modlitby veľmi potrebuje a nielen on. Potrebujú ich aj mnohí chorí, či starí kňazi, duše zomrelých kňazov... napríklad otca biskupa Dominika Hrušovského, či francúzskeho kňaza Jacquesa Hamela. Ale aj kňazi unavení a zranení. Kňazi misionári, alebo chlapci ktorých nebeský Otec volá do kňazstva, aby mali odvahu urobiť rozhodnutie a nasledovať Ho. Modlitbu a našu duchovnú podporu potrebujú aj mnohí ďalší kňazi.

Preto vás priatelia opäť po roku pozývame zapojiť sa do 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov, ktorá začína na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda 15. septembra. Tiež pozývame aj na Púť za kňazov, ktorá bude v sobotu 8. októbra 2016 v Národnej bazilike v Šaštíne.

Program púte a ďalšie informácie o týchto dvoch akciách nájdete na www.postaputzaknazov.sk

Súčasťou programu Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii bude v piatok 11. septembra opäť aj čas obetovaný za kňazov. Na pozvanie spoločenstva Modlitby za kňazov príde do Šaštína vicepostulátor procesu blahorečenia dona Titusa Zemana, v Ríme pôsobiaci, don Jozef Slivoň.

Stiahnite si plagát Pôstu a Púte do farnosti, či spoločenstva a tiež tabuľku pre zapisovanie na konkrétne dni.

NA STIAHNUTIE