Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra 2017 začne aj tento rok 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Pridať sa môže každý. Na webovej stránke www.postaputzaknazov.sk sú všetky potrebné informácie (dá sa prekliknúť aj z tohto portálu - kolonka je na lište). Akcia potrvá do 24. októbra. Vrámci nej bude Púť za kňazov v Šaštíne - 14. októbra. Hlavným celebrantom na púti bude nitriansky biskup Viliam Judák, špeciálnym hosťom don Jozef Slivoň - vicepostulátor procesu blahorečenia Titusa Zemana. K pútnikom sa prihovorí svojou prednáškou. Prinesie zároveň relikviu blahoslaveného Titusa Zemana - patróna duchovných povolaní.

Svätý Otec František nás opakovane prosí, aby sme sa za neho modlili. Naše modlitby veľmi potrebuje a nielen on. Potrebujú ich aj mnohí chorí, či starí kňazi, duše zomrelých kňazov... napríklad otca biskupa Dominika Hrušovského, či francúzskeho kňaza Jacquesa Hamela. Ale aj kňazi unavení a zranení. Kňazi misionári, alebo chlapci ktorých nebeský Otec volá do kňazstva, aby mali odvahu urobiť rozhodnutie a nasledovať Ho. Modlitbu a našu duchovnú podporu potrebujú aj mnohí ďalší kňazi.

Preto vás priatelia opäť po roku pozývame zapojiť sa do 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov, ktorá začína na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda 15. septembra. Tiež pozývame aj na Púť za kňazov, ktorá bude v sobotu 8. októbra 2016 v Národnej bazilike v Šaštíne.

Program púte a ďalšie informácie o týchto dvoch akciách nájdete na www.postaputzaknazov.sk

Súčasťou programu Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii bude v piatok 11. septembra opäť aj čas obetovaný za kňazov. Na pozvanie spoločenstva Modlitby za kňazov príde do Šaštína vicepostulátor procesu blahorečenia dona Titusa Zemana, v Ríme pôsobiaci, don Jozef Slivoň.

Stiahnite si plagát Pôstu a Púte do farnosti, či spoločenstva a tiež tabuľku pre zapisovanie na konkrétne dni.

NA STIAHNUTIE

Dnes, piatok 13. marca, bude Otvorené stretnutie spoločenstva MZK v Národnej bazilike v Šaštíne. Po svätej omši, ktorá začína o 18:00 hodine bude v Zimnej kaplnke (pri sakristii) nasledovať adorácia za kňazov. Hrať a spievať bude kapela MZK band a o kňazstve očami svätého J.M.Vianneya bude hovoriť vedúci spoločenstva Samuel Brečka. Pozývame všetkých, ktorí si uvedomujú potrebu modliť sa za kňazov.

Piatkové Otvorené stretnutie spoločenstva MZK v Národnej bazilike v Šaštíne (v "Zimnej kaplnke"), bude na tému ODPUSTENIE. Slovo k téme bude mať Roman Kňažko. Hrať počas adorácie bude kapela MZK band (Tomáš Kudoláni). Začíname sv. omšou o 18:00 hod. Po stretnutí bude agapé. Ženy, resp. dievčatá - môžete prispieť svojou šikovnosťou :) Pre rodiny s deťmi bude k dispozícii detská služba.

V piatok 9. januára začíname nový rok Otvorených stretnutí spoločenstva MZK v Šaštíne. Opäť sa stretávame o 18:00 hod. v Národnej Svätyni na svätej omši. Pokračovať budeme moderovanou adoráciou v menšej a teda aj teplejšej Zimnej kaplnke. Po nej dostane priestor hosť Edo Heger zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina a hovoriť bude na tému: Sebadisciplína. Koho sa takáto téma nedotýka prísť nemusí... :-)

Dnes - 12. decembra - bude presne 5 rokov, čo sme v Šaštíne zorganizovali prvé Otvorené stretnutie spoločenstva MZK. Príďte si s nami a s priateľmi zo spoločenstva Lachaj Roi (Hlohovec) pripomenúť a poďakovať sa Bohu za spoločný čas. Ako hosť príde aj páter Leopold Jaroslav Jablonský OFM, ktorý so spoločenstvom LR organizuje raz za mesiac v Beckove Modlitby za uzdravenie. Hovoriť bude na tému Sloboda a vášeň.