Hnutie Modlitby za kňazov pozýva aj v tohtoročnom advente ku konaniu dobrých skutkov. Práve začíname Rok milosrdenstva a v rámci neho chceme byť so svojimi otvorenými srdcami nablízku aj kňazom. Tak ako aj v minulých rokoch, aj tento advent pozývame veriacich vykonať konkrétny skutok lásky voči starým a chorým kňazom. Voči tým, ktorí už sú na dôchodku, resp. mimo pastorácie a môžu sa cítiť opustení, ale aj tým, ktorí trpia pod ťarchou choroby. Navrhujeme týchto kňazov povzbudiť napríklad návštevou v domovoch pre starých a chorých kňazov, v rodičovských domoch, na farách, alebo kdekoľvek kde v súčasnosti bývajú. Odporúčame túto návštevu vykonať po dohode a konzultácii o vhodnosti takejto návštevy s opatrovateľom chorého, resp. starého kňaza, alebo s miestnym správcom farnosti.

O 40-dňovej reťazi pôstu a modlitieb za kňazov a tiež o Púti za kňazov informujú viaceré slovenské katolícke médiá. Napríklad: Katolícke novinyTK KBS, Slovo medzi nami, a v obsiahlom rozhovore s vedúcim spoločenstva MZK aj web Cesta+.

V súvislosti s Pôstom a Púťou za kňazov sme vytvorili web www.postaputzaknazov.sk. Tu sa dajú nájsť potrebné informácie. Dá sa na ňu prekliknúť priamo aj z tejto stránky.

Spoločenstvo Modlitby za kňazov hľadá pre tento svoj web - mzk.sk - webmastera.
Ideálne ak ovládaš CMS systém Joomla a rozšírenie K2. Ovládaš základy html, Php, vieš niečo o doménach a webhostingu.
Ak máš túžbu pomôcť nám s dielom, ktoré sme začali, prosím prihlás sa na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .