utorok, 06 apríl 2010 02:13

Výzva pre kňazov aj laikov! Napíš svoje svedectvo.

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Milovaní modlitebníci za kňazov, či za svojich spolubratov v kňazskej službe. Na našom januárovom stretnutí Modlitieb a chvál v Šaštíne sme mali ako hosťa pozvaného bohoslovca Tomáša Krampla, ktorý nám veľmi pútavým spôsobom priblížil svoju cestu k Bohu a k rozhodnutiu stať sa kňazom.

Svedectvo je mocný prostriedok, ktorým sa Boh dotýka každého, kto sa nechá vtiahnuť do konkrétneho životného príbehu, do skúsenosti s Ježišom Kristom. Aj cez svedectvo Tomáša sme viacerí cítili Božiu blízkosť, Jeho prenesmiernu lásku, ktorou nás všetkých v každej chvíli zahŕňa. Spoločenstvo Modlitby za kňazov bude aj naďalej dávať na svojich stretnutiach priestor podobným svedectvám. Ale nechceme zostať iba pri tom. Chceli by sme aj na tejto našej webovej stránke zverejňovať rôzne svedectvá o žijúcich kňazoch, ale aj o tých, ktorých si už Pán povolal k sebe do večnosti. Mnohí svojim krásnym životom denne svedčili o našom dobrom Ockovi. Myslíme tiež na svedectvá samotných kňazov, resp. bohoslovcov. Svedectvo kňaza, teda svedectvo „zvnútra“ zasväteného života, môže byť ešte mocnejšie ako to „z vonku“.

Chceme vás preto všetkých, teda kňazov aj laikov, ktorí navštevujete našu stránku, vyzvať k spolupráci a k napísaniu svojho svedectva. Nie každý má odvahu písať o kňazoch vo svojom živote, respektíve o sebe samom. Ale, ak by to malo pomôcť čo len jednému chlapcovi k tomu, aby urobil krok viery smerom k zasvätenému kňazskému životu, tak to určite má zmysel. Možno u ďalších to prispeje k odbúraniu predsudkov, ktoré majú voči niektorým kňazom. Možno sa medzi čitateľmi nájdu aj rodičia, ktorí až pri čítaní svedectva lepšie pochopia doteraz neprijaté rozhodnutie svojho syna pre kňazstvo.

Určite sme každý vo svojom živote zažili minimálne jedného kňaza, ktorý bol a môže byť aj dnes veľkým povzbudením pre ostatných. Napíšte nám o ňom.

Ďalšie informácie

Čítať 6146 krát