piatok, 14 september 2012 12:36

Reťaz pôstu a modlitieb za kňazov 15.9.-24.10.

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

 

Pozývame všetkých, aby sa zapojili do 40 - dňovej reťaze pôstu a modlitieb za všetkých kňazov na Slovensku, ktorá sa začne 15. septembra 2012 - na sviatok Sedembolestnej Panny Márie.

Reťaz pôstu a modlitieb obetujeme za kňazov na Slovensku - ako poďakovanie Bohu za dar kňazstva a tiež ako prosbu za silu v krízach, za vnútorné uzdravenie. Budeme prosiť o dar nových povolaní a pre tých, ktorí sa vzdialili od Pána budeme vyprosovať návrat k Otcovi.

Pôstnu reťaz zastrešuje Spolok adorujúcich kňazov.

Kňazov prosíme, aby sa k nám pripojili najmä tým, že odslúžia sväté omše za seba a ostatných spolubratov, práve v tomto čase.

Priebeh pôstu: Odporúčame pôst, ako ho stanovuje zákon Katolíckej cirkvi o pôste: t.j. len raz za deň sa dosýta najesť, okrem toho ešte dvakrát si niečo zjesť. Nikomu sa nebráni ani pôst o chlebe a vode. Chorí sa môžu do pôstu zapojiť modlitbou, obetovaním svojho utrpenia, zdržiavaním sa televízie, fajčenia...

Odporúčame v daný deň zúčastniť sa na svätej omši a obetovať ju za kňazov.

V prípade vašich otázok píšte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Privítame aj vaše spätné väzby, ako prebiehal pôst a modlitby vo vašej farnosti, ktoré môžete posielať na adresu:  Soňa Vancáková, Helsinská 10, 040 13 Košice.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pôstnu reťaz samozrejme podporuje aj naše spoločenstvo Modlitby za kňazov.

Čítať 6294 krát