Kurz Objav Krista

 

Spoločenstvo MZK organizuje od roku 2010 evanjelizačný kurz Objav Krista. Objav Krista je sedemtýždňový kurz, na ktorom sa často zídu ľudia s rôznym stupňom viery. Stretnutia sa odohrávajú v priateľskom prostredí. Tu môžu ľudia hľadať odpovede na otázku, aký význam má dnes Ježiš pre ich život. Účastníci na kurze počúvajú dynamické prednášky, sledujú multimediálne prezentácie, zapájajú sa do diskusií v skupinkách a hľadajú odpovede na základné otázky života. Dá sa teda povedať, že kurz Objav Krista ako nástroj novej evanjelizácie je predkatechetickým, evanjelizačným programom, ktorý pasívnym a formálnym katolíkom ponúka možnosť preniknúť do základov evanjelia a v prostredí priateľského spoločenstva zažiť obrátenie. Kurz pozostáva zo siedmich večerov a jednodňovej duchovnej obnovy. Každé večerné stretnutie sa začína večerou a pokračuje krátkou prednáškou (s prestávkou na občerstvenie) a diskusiou v skupinkách.

Spoločenstvo MZK už organizovalo kurzy Objav Krista vo farnosti v Štefanove, v kláštore františkánov v Hlohovci, v Gbeloch a v súčasnosti prebieha kurz vo farnosti Závod.

Účastníci týchto kurzov nám pre povzbudenie ďalších túžiacich po Kristovi napísali svoje svedectvá, z ktorých vyberáme:

  • Našla som väčší pokoj v duši.
  •  Kurz Objav Krista zmenil to, že dnes je pre mňa deň bez modlitby, ako rozprávka O Červenej čiapočke bez Červenej čiapočky . Doteraz bola u mňa modlitba len občas.
  • V srdci som našla oveľa väčšiu lásku k Bohu.
  • Tento kurz ma naučil jednu vec: Vždy, keď po niečom úprimne túžime a je to dobré, Boh nám to dá. A mne sa to potvrdilo. A tiež som sa naučila aj to, že Boh nehovorí, že na ceste neprídu prekážky, ale že s Ním ich dokážeme prejsť.
  • Po duchovnej obnove som pocítila veľkú úľavu. Odpustila som sestre, ktorá mi veľmi ublížila a odpadol mi veľký balvan zo srdca.
  • Dostal som istotu, že sa Pán Boh o mňa postará a že mi pomôže vyriešiť všetky problémy, ktoré mám. Doteraz som o tom pochyboval, ale teraz viem, že sa na neho môžem spoľahnúť. Som šťastný, že Boh o mne vie.
  • Spoznala som veľa skvelých ľudí, možno s oveľa ťažším osudom a pritom usmiatych ochotných a spokojných. Tešila som sa na každé stretnutie, títo ľudia sa pre mňa stali rodinou.
  • Na niektoré veci som našiel iný pohľad a celý kurz mi dal veľa otázok na zamyslenie.

Cieľom nášho spoločenstva je organizovanie aj ďalších dvoch kurzov, ktoré sú pokračovaním kurzu Objav Krista. Volajú sa Nasleduj Krista a Odovzdaj Krista.