pondelok, 19 apríl 2010 02:15

Kňazi Nitrianskej diecézy putovali do Arsu

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V dňoch 5.-10. apríla sa takmer 50 kňazov Nitrianskej diecézy, pod vedením nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka a pomocného biskupa Mons. Mariána Chovanca, zúčastnilo púte do francúzskeho Arsu.

Prvou zastávkou na ich putovaní bol Paray-le-Monial, kláštorná kaplnka Navštívenia, kde sa v druhej polovici 17. storočia svätej Margite Márii Alacoque zjavil Pán Ježiš a odovzdal jej zvláštne poslanie – pomáhať celému svetu hlbšie spoznávať tajomstvo jeho Božského Srdca.

Druhou zastávkou bolo mesto Lyon. V Bazilike Notre Dame de Fourviere slávili pútnici svätú omšu, po ktorej navštívili kryptu Kostola svätého Ireneja, kde sú uložené jeho ostatky spolu s ďalšími mučeníkmi, medzi ktorými je aj svätá Blandína, ktorej lebka sa nachádza katedrále svätého Emeráma v Nitre.

Vrcholom púte bol Ars, farnosť v ktorej pôsobil svätý Ján Mária Vianney, kde je aj pochovaný. Na tomto – pre kňazov zvlášť vzácnom mieste, v prebiehajúcom Roku kňazov, slávili svätú omšu.

Napokon sa kňazi Nitrianskeho biskupstva cestou späť zastavili v Eisiedelne vo Švajčiarsku, v známom mariánskom pútnickom mieste. V kláštornom kostole benediktínov slávili Eucharistiu a pomodlili sa pri soche „Čiernej Madony“, pochádzajúcej z polovice 15. storočia.

Zdroj: biskupstvo Nitra Michal Rajec, tajomník nitrianskeho biskupa Miroslav Lyko, hovorca
Čítať 5711 krát