utorok, 26 január 2010 00:07

Organizácia Pomoc Cirkvi v núdzi chce pomôcť seminaristom na Haiti

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Haiti (22. januára, RV) - Organizácia Pomoc Cirkvi v núdzi sa rozhodla prispieť sumou 100-tisíc dolárov na potraviny, oblečenie a obuv pre viac ako 200 seminaristov, ktorí prežili pád školy v Port-au-Prince počas minulotýždňového ničivého zemetrasenia na Haiti.

Pod troskami budovy prišlo o život asi 30 študentov, ktorí sa pripravovali na kňazské povolanie. Niekoľkí seminaristi sú zranení, jeden z nich dokonca strávil takmer tri dni pod troskami.

Ako uvádza spravodajská agentúra Sir, finančná podpora je reakciou na výzvu arcibiskupa Louisa Kébreauova, predsedu Konferencie biskupov Haiti. Arcibiskup upozornil na skutočnosť, že seminaristi nemajú nikoho, kto by sa o nich postaral a majú naliehavú potrebu vrátiť sa do ich diecéz, ktoré sú vzdialené aj niekoľko kilometrov od hlavného mesta.

Počet obetí minulotýždňového ničivého zemetrasenia na Haiti dosiahlo podľa oficiálnych záznamov 75-tisíc. Haitská vláda v utorok vyhlásila, že ďalších 250-tisíc osôb utrpelo zranenia a milión ostalo bez strechy nad hlavou. Ďalšie silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1 zasiahlo krajinu aj v stredu, len týždeň po predchádzajúcom ničivom zemetrasení.

Zdroj: TKKBS
Čítať 5372 krát