sobota, 01 september 2012 11:29

Po Objav Krista prichádza Nasleduj Krista

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

So spoločenstvom MZK sme v tomto roku organizovali dva evanjelizačné kurzy Objav Krista. Spolu sme od roku 2010 slúžili na štyroch kurzoch vo farnostiach Štefanov, Hlohovec, Gbely a Závod. Našou túžbou je zorganizovať ešte aspoň jeden kurz v regióne Záhorie a potom s Božou pomocou pripraviť aj druhý stupeň s názvom Nasleduj Krista, ktorý je zameraný na život Kristovho učeníka.

Tak ako Objav Krista aj kurz Nasleduj Krista pozostáva zo siedmich stretnutí a jedného dňa duchovnej obnovy. Témy stretnutí sú tentoraz: osobná modlitba, počúvanie Boha pri čítaní Svätého písma, moc sviatostí, vzájomné odpustenie, život v moci Ducha, svet, telo, diabol a téma: žiť poslanie Cirkvi.

O týchto témach a o tom, ako organizovať kurz Nasleduj Krista sme sa boli poučiť na konferencii v Ružomberku v priestoroch Katolíckej Univerzity 25.-26.augusta. Stretnutím nás doprevádzal, vysvetľoval a prednášal zakladateľ organizácie ChristLife Dave Nodar (na fotografii v modrom tričku obklopený členmi spoločenstva Modlitby za kňazov). Dave aj so svojimi spolupracovníkmi z apoštolátu Baltimorskej arcidiecézy pripravili tento evanjelizačný proces pozostávajúci z troch kurzov: Objav Krista, Nasleduj Krista a Odovzdaj Krista.

Veríme, že keď sa pustíme do organizovania kurzu Nasleduj Krista, že aj on bude minimálne tak úspešný, ako štyri kurzy Objav Krista, ktoré sme doposiaľ organizovali.

Čítať 5899 krát