piatok, 20 júl 2012 08:16

Sv. omša emeritného arcibiskupa a apoštolského administrátora v Trnave

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Trnava 19. júla (TK KBS) - V kaplnke Arcibiskupského paláca v Trnave slávili dnes predpoludním svätú omšu, pri ktorej sa pozvaní kňazi a zamestnanci Arcibiskupského úradu spolu s biskupmi poďakovali Pánu Bohu za uplynulé tri roky spravovania Trnavskej arcidiecézy Mons. Róbertom Bezákom. Súčasne spoločne prosili o požehnanie do ďalšieho života tejto arcidiecézy.

Slávenie Eucharistie sa nieslo v bratskom porozumení a v zmysle Ježišových slov: "Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení..., a nájdete odpočinok" (Mt 11,28.29), pripadajúcich podľa liturgického kalendára na dnešný deň. Emeritný arcibiskup Mons. Róbert Bezák sa všetkým prítomným poďakoval za spoluprácu počas uplynulých troch rokov, keď spravoval Trnavskú arcidiecézu.

Apoštolský administrátor Mons. Ján Orosch zasa uistil emeritného arcibiskupa o tom, že zostáva v našich srdciach tak ako každý jeden z biskupov, ktorí stáli v doterajšej histórii Trnavskej arcidiecézy na jej čele. Zároveň mu sľúbil spomienku všetkých zamestnancov kúrie, ktorú budú vkladať do poludňajšej modlitby "Anjel Pána" práve v kaplnke Arcibiskupského úradu.

Na záver slávnosti udelil emeritný arcibiskup Mons. Bezák všetkým prítomným svoje požehnanie.

TK KBS informoval Dušan Kolenčík

 

Čítať 5667 krát