štvrtok, 26 apríl 2012 20:08

Kňazské semináre pozývajú na deň otvorených dverí

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Počas najbližšieho víkendu pripravujú v kňazských seminároch na Slovensku Dni otvorených dverí. Prijmite pozvanie do Bratislavy, Nitry, Spišskej Kapituly, Košíc a do Prešova.

 

Kňazský seminár sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Predstavení a bohoslovci kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave pozývajú všetkých záujemcov na Deň otvorených dverí (DOD) 29. apríla. Program sa začne o 9:00 h svätou omšou v latinskom jazyku, ktorú bude sláviť špirituál kňazského seminára Alexander Knorr v Katedrále sv. Martina v Bratislave Po nej je pre návštevníkov pripravený zaujímavý program: prehliadka seminára, oboznámenie sa so životom bohoslovcov, zaujímaví hostia a pohostenie. Program ukončia modlitbou slávnostných vešpier.

Zdroj: TK KBS, Predstavení a bohoslovci KSCMKňazský seminár sv. Gorazda v Nitre

Predstavení a bohoslovci Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre pozývajú na deň otvorených dverí v sobotu 28. apríla. Program sa začne slávnostnou svätou omšou o 10.00 h v Katedrále sv. Emeráma v Nitre. Po nej bude prehliadka priestorov seminára. O 12.00 h je naplánovaný spoločný obed a od 13:30 h kultúrno-zábavný program pre deti i dospelých. Spoločné stretnutie ukončí adorácia a požehnanie o 16:00 h.

Zdroj: TK KBS, Pavol Zahatlan


 


Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici

Predstavení a bohoslovci Kňazského seminára sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - Badíne pozývajú veriacich na spoločné stretnutia do ôsmich farností Banskobystrickej diecézy. Miestami, kde sa budú môcť farníci povzbudiť prítomnosťou bohoslovcov, sú Želovce, Veľký Krtíš, Senohrad, Hrušov, Detvianska Huta, Dudince, Banská Štiavnica, Vrbovka a ich filiálky.

Program v mnohých farnostiach začne už v piatok 27. alebo v sobotu 28. apríla poobede rozličnými športovými a zábavnými aktivitami, avšak ich vrcholom bude vo všetkých farnostiach spoločné slávenie eucharistie počas nedele Dobrého pastiera 29. apríla 2012, kde mnohí bohoslovci prednesú aj svoje svedectvá a priblížia prítomným život v seminári. Bližšie informácie o programoch môžu veriaci nájsť vo svojich farnostiach.

Zdroj: TK KBS, Michal Válka


 


Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí

Už tradične pri príležitosti nedele Dobrého pastiera, ktorá je dňom modlitieb za nové kňazské a rehoľné povolania, organizuje Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí Deň otvorených dverí.

Program sa začne 29. apríla 2012 slávnostnou svätou omšou o 9:00 h v Katedrále sv. Martina, ktorú bude celebrovať rektor spišského seminára Mons. Jozef Jarab. Po nej bude nasledovať prednáška dona Jozefa Luscoňa SDB vo veľkej aule kňazského seminára. Popoludní je pre návštevníkov pripravený pestrý program, z ktorého si budú môcť vybrať prehliadku seminára, katedrály alebo videoprojekciu zo života bohoslovcov. O 13:15 h si bohoslovci pripravili hlavne pre mladších návštevníkov program plný hier a súťaží, ktorý bude po hudobnej stránke sprevádzať seminárska kapela K3. Deň otvorených dverí sa zakončí o 15:00 h krátkou adoráciou a eucharistickým požehnaním v Katedrále sv. Martina. Pre návštevníkov je zabezpečený obed v jedálni kňazského seminára. Počas celého dňa je možnosť pozrieť si výstavu fotografií o Kňazskom seminári.

Zdroj: TK KBS, Lukáš Stolárik


 


Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach

Bohoslovci a predstavení Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach pozývajú na Deň otvorených dverí 29. apríla. Program sa začne o 8:45 h modlitbou svätého ruženca. O 9:30 h bude v seminári slávnostná svätá omša. V programe ďalej nechýbajú organizované prehliadky a prezentácia o živote v seminári, obed, kultúrno-spoločenský program, koncert a slávnostné vešpery. Hosťami budú skupiny My way a spevácky zbor Jubilus.

Zdroj: TK KBS, www.ke-arcidieceza.sk


 


Gréckokatolícky kňazský seminár blaženého Petra Pavla Gojdiča

V kňazskom seminári bude deň otvorených dverí 2. júna.

Zdroj: TK KBS, Miroslav Dancák

Čítať 5540 krát