sobota, 14 január 2012 23:50

Skončil sa Rok kňazov. My však pokračujeme 19.6.!

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tesne pred parlamentnými voľbami, teda 11.júna oficiálne skončil rok kňazov. Jeho vyhlásenie sv. otcom Benediktom pred rokom prijalo naše spoločenstvo s veľkým nadšením.

Vnímali sme to vtedy ako potvrdenie správnosti našej cesty, ktorou sme sa rozhodli kráčať. Myslím teraz na to, že sme založili spoločenstvo Modlitby za kňazov a pravidelne sme sa za kňazov, rehoľníkov a za nové povolania aj modlili.

Viaceré katolícke spoločenstvá v tomto Roku kňazov rozbehli aktivity súvisiace s podporou, alebo propagáciou kňazov, resp. kňazstva. Na Slovensku sa organizovali konferencie, semináre, ale aj púte do Arsu, či iné podujatia. Aktivity nášho spoločenstva nechcem teraz podrobne rozoberať. Mnohé poznáte, o niektorých informujeme na tejto stránke. Čo ale chcem napísať, je dobrá správa, že na rozdiel od ostatných kresťanských spoločenstiev, ktoré nie sú prioritne zamerané na kňazov, my budeme vo všetkom započatom pokračovať aj po Roku kňazov. Pre nás nekončí. Nevznikli sme len pre Rok kňazov! Pokračuje spoločenstvo MZK, pokračuje táto stránka, pokračujú mesačné stretnutia, pokračujeme v modlitbách....

Najbližšou našou aktivitou je opäť stretnutie Modlitieb a chvál v Šaštíne. Tentoraz bude 19.júna 2010. Takže najbližšiu sobotu si nerobte iný program ?. Stretávame sa ako obyčajne o 18:00 v bazilike na sv. omši a pokračujeme s programom v divadelnej sále gymnázia.

Tešíme sa na tvoju účasť! Príď modlitbou podporiť našich kňazov. Potrebujú to!

Čítať 4793 krát