sobota, 14 január 2012 23:47

Modlitbovo chválové stretnutie – 17.4.2010

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Milovaní spolumodlitebníci,

naše spoločenstvo Modlitby za kňazov opäť pripravuje modlitbovo chválové stretnutie. Uskutoční sa v sobotu 17. apríla v šaštínskom gymnáziu Jána Boska. Začíname samozrejme svätou omšou v bazilike Sedembolestnej o 18:00 hodine.

 

Hosťami aprílového modlitbového stretnutia budú manželia Predáčoví, ktorí sú na celom Slovensku známi svojimi aktivitami v oblasti podpory rodiny, pri napomáhaní budovania manželského vzťahu pomocou prirodzeného prístupu k regulácii počatia a šírenia zdravého životného štýlu medzi mladými ľuďmi. Tento manželský pár organizuje po celom Slovensku kurzy „Plodnosť nie je problém, ale dar!“, ktorý poslucháčov oboznamuje so symptotermálnou metódou prirodzeného plánovania rodičovstva.

Pýtate sa, prečo sme na stretnutie modlitieb za kňazov pozvali práve tento manželský pár? Veď témy, o ktorých prednášajú sa týkajú manželov, prípadne mladých, ktorí sa ešte len pripravujú na prijatie sviatosti manželstva. Ale pozor! Ľudská sexualita je oblasť, kde diabol útočí najviac. Ak má kňaz obstáť, respektíve dobre poradiť svojim farníkom aj v tejto oblasti, musí mať o nej aspoň minimálne znalosti. A my sa chceme s vami modliť práve za tých kňazov, ktorí ešte nenašli v sebe túžbu dozvedieť sa niečo viac o týchto veciach. Ale buďme k sebe úprimní. Aj medzi nami laikmi je veľa takých, ktorý nemajú dostatok vedomostí v tejto oblasti. A preto sa už veľmi tešíme, že sa opäť stretneme.

Čítať 4301 krát