piatok, 13 máj 2011 19:54

Redemptoristi a týždeň modlitieb za duchovné povolania

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Minulý víkend sme mali v našom rehoľnom dome na Puškinovej 1, šiestich mládencov, ktorí sa prišli viacej dozvedieť o našom spôsobe života. Otec Jozef Novák, ktorý je zodpovedný za pastoráciu povolaní v našej viceprovincii pripravil veľmi bohatý program.

V tomto týždni sa Slovensko modlí za duchovné povolania. Študenti – redemptoristi sa zúčastnili v pondelok 9. mája sv. omše v bratislavskom UPC. Každý deň tohto týždňa sa  pri svätej omši majú možnosť predstaviť 2 rehole, alebo inštitúty zasväteného života.  V pondelok predstavil inštitút Fatima, dôstojný pán Pavol Benko mladých počas kázne vysvetľoval aké miesto majú v živote Cirkvi sekulárne inštitúty. Potom hovoril aj o svojej osobnej ceste a práci. Na záver sv. omše sa predstavili 3 zástupcovia inštitútu Miles Jesu.

Aj redemptortisti mali možnosť krátko predstaviť svoju rehoľu vo štvrtok 12. mája pri večernej sv. omši v bratislavskom UPC v Mlynskej Doline.

Náš študent Artur Bilyk bude mať 11. júna diakonskú vysviacku v katedrálnom chráme Trnave o 15:00. Aj to je veľká príležitosť pre mladých vidieť niekoho, kto sa aj v dnešnom modernom sväte zasväcuje službe Bohu.

 

Zdroj: P. Rastislav Dluhý, BA

Ďalšie informácie

Čítať 5803 krát